Logo

tel. 600 276 694 | 600 276 614

ZalogujZaloguj / Zapisz się

PTS Janosik Bielsko-Biała > Aktualności > SREBRNY JANOSIK
2020-01-13
SREBRNY JANOSIK

SREBRNY JANOSIK


Już po raz dziewiąty do Bielska-Białej przyjechali młodzi adepci judo, aby 11 stycznia wziąć udział w organizowanym przez PTS Janosik Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzieży „Pokonujemy granice”.

W sobotę w hali pod Dębowcem startowało blisko 1200 zawodników z kilkudziesięciu klubów z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Niemiec, Niemiec, Węgier, Austrii, Holandii oraz Islandii. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezydent Jarosław Klimaszewski, który objął turniej swoim patronatem. Walki toczyły się na 10 matach w kilkudziesięciu kategoriach wiekowych i wagowych. Zdobywcami Pucharu Prezydenta Bielska-Białej za pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej zostali młodzi judocy Lemur Warszawa. Drugie miejsce przypadło gospodarzom – PTS Janosik, a trzecie reprezentanci SameJudo z podwarszawskich Marek. Najmłodsi uczestnicy turnieju mieli 5 lat natomiast nastrasza kategoria to judocy z rocznika 2005. Przyjacielska atmosfera, wiele emocji, śmiech i łzy szczęścia towarzyszą każdej edycji „Pokonujemy Granice” .

Turniej „Pokonujemy granice” już na stałe wpisał się w kalendarz imprez w naszym mieście. Jest to zarazem jedna z największych tego typu imprez w Europie. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem klubów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. - mówi prezes PTS Janosik Tomasz Chmielniak, który już teraz zaprasza na jubileuszowy X Turniej „Pokonujemy Granice”, który odbędzie siew w Bielsku-Białej na początki przyszłego roku.

Podczas imprezy trenerzy bielskiego PTS Janosik Renata i Marek Wróbel, otrzymali z rąk przedstawicieli Polskiego Związki Judo certyfikat mistrzowski 2 DAN, a Prezes odebrał pamiątkowy medal z okazji 60 lecia związku.

Uzupełnieniem turnieju był niedzielny Judo Camp, w którym udział wzięło ponad 350 zawodników. Zajęcia prowadził wspomniany wcześniej trener PTS Janosik, Marek Wróbel.

Warto zaznaczyć, że podczas turnieju przeprowadzonych zostało kilka akcji charytatywnych. Zebrano m.in. 15 litrów krwi (oddały ją aż 34 osoby!) na rzecz młodego wojownika Franka Sternala, u fundacją „Judo Sport Walki z Rakiem" oraz - po raz kolejny - zagrano z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
WIELKI SUKCES ZAWODNIKÓW I KADRY TRENERSKIEJ RENATY I MARKA WRÓBEL

GRATULACJE!

PTS Janosik Bielsko-Biała > Aktualności > Srebrny Janosik
2013-10-13
Srebrny Janosik

Srebrny Janosik 

W niedziele 13 października w Kątach Wrocławskich odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Wrocław Open. W Turnieju brało udział 200 zawodników z 6 krajów. Reprezentant Janosika Wojciech Pękala w kategorii do 81 kg zdobył srebrny medal. W drodze do finału pokonał czterech przeciwników, zaś w finałowej walce uległ Mistrzowi Polski.

 

 

Wielkie Gratulacje dla Wojtka.

Facebook
InstagramYouTube

Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK

Wskazówki dojazdu